יישום הוראות תקן אבטחת מטענים

יישום הוראות תקן אבטחת מטענים

תקן אבטחת מטענים מבטיח כי רכבי המשא ינועו באופן בטוח ולא יסכנו את עצמם או שאר הרכבים על הכביש. מדי יום ושעה נוסעים ברחבי ישראל רכבי מסע כבד אשר לוקחים איתם מטענים גדולים וכבדים. יישום הוראות תקן אבטחת מטענים מבטיח נסיעה בטוחה ומונע אסונות שעלולים להיות כבדים.

רקע על תקן אבטחת מטענים

התקן הישראלי לאבטחת מטענים (6395) קובע מהי הדרך הבטוחה להוביל מטענים וכיצד לעקוף את ההתנהלות באופן מקצועי. התקן מביא בחשבון את הכוחות הנדרשים לרתימת המטען, את האמצעים בהם ניתן להשתמש לצורך כך וכל זאת כדי לדאוג להובלה תקינה ובטוחה של כל מטען.

בנוסף לכך, התקן מתייחס להגבלות המטענים אותם יכול כל רכב לשאת ולאופן ההכשרה של נהגי המשא הכבד בכל הנוגע ללקיחת אחריות לנסיעה. התקן בא למנוע תאונות בהן הגורם המרכזי לסיבת התאונה או הגורם העיקרי לכך שהיא מסתיימת באופן טרגי, הוא נשיאת מטען באופן שאינו תואם לתקן.

האחריות החלה על נהגי רכב משא כבד

נהגי רכב משא כבד לוקחים איתם לא רק מטען אלא גם אחריות. תאונות רבות מדי נגרמות כתוצאה מאבטחה לא תקנית של המטען, מה שניתן למניעה. האחריות של בעל הרישיון היא להכיר את התקן ולדאוג ליישום הוראות תקן אבטחת מטענים. על הנהג להיות בעל רישיון מתאים לרכב ולסוג המטען וכן להקפיד לבחון את הרכב לפני כל נסיעה.

התקנות החדשות קובעות כי כל נהג רכב משא כבד חייב לעבור השתלמות באבטחת מטענים וזאת עד לחודש יולי 2022. נשיאת מטענים ללא השתלמות, גם לנהגים בעלי ותק, תהווה עבירה פלילית והיא עשויה להוביל לקנס כספי וכן לנקודות. 

יישום הוראות תקן אבטחת מטענים מתחילה בהשתלמות

על הנהגים להכיר את התקן ואת החוקים לאבטחת מטענים וזאת כדי שיוכלו לנסוע ברחבי הארץ בבטחה. ההשתלמות מתאימה לנהגים בעלי רישיון C או E. אורך ההשתלמות כ-8 שעות אקדמאיות אשר נחלקות לשני מפגשים. בסיום ההשתלמות על כל נהג לעבור בחינה עיונית ומעשית כשבסיומה יקבל הנהג תעודת השתלמות ליישום הוראות תקן אבטחת מטענים.

הביטחון בכביש תלוי בכל אחד מהנהגים וידע יכול לחסוך אסונות ופגיעות קשות. לאחר בדיקה שהעלתה כי תאונות רבות מדי של רכבי משא כבד קשורות באבטחת המטענים, נקבע כי כל נהג יצטרך לעבור השתלמות ולהחזיק בתעודה כי סיים את ההדרכה בהצלחה.

הירשמו עכשיו

צרו איתנו קשר

חייגו עכשיו

שיחה עם נציג

עלות רישיון

0
לזכאי מלגה

לפרטים נוספים

מכללת גלגלים