קורס אוטובוס זעיר ציבורי מתאים לאלו שרוצים לקבל רישיון לנהיגה ברכב המתאים ל-15 נוסעים ונהג. עם הרישיון אפשר לנהוג על אוטובוס זעיר (מיניבוס) או מונית שירות. בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה או לחילופין, להשתלב בתפקידי הסעות במקום עבודתם.

רישיון נהיגה על אוטובוס זעיר ציבורי הוא רישיון 2D שמתאים לנהיגה ברכב עד 5 טון ואיתו אפשר לעבוד בחברות הסעות המתמחות בטיולים, מפעלים הזקוקים לשירות הסעה קבוע וחברות מוניות. במהלך הקורס לומדים המשתתפים את כל הנדרש כדי להפעיל את הרכב ואת כל הנדרש כדי לעבודתם כנהגים.

נושאי קורס אוטובוס זעיר ציבורי

המטרה של הקורס היא להכשיר את הנהגים העתידיים לנהוג ולצאת לשוק העבודה כשהם יודעים כיצד לבצע את תפקידם. בין יתר הנושאים שנלמד:

תנאי קבלה לקורס

על מנת להתקבל לקורס יש להחזיק ברישיון נהיגה בתוקף עם וותק של שנתיים ומעלה. על המועמד להיות בן 21 ומעלה ולהציג תעודת יושר מהמשטרה אשר מעידה על עבר פלילי נקי. על המועמד להביא אישור בדיקת ראיה ואישור רפואי. 

קורס אוטובוס זעיר ציבורי מכין את המשתתפים למבחן העיוני. במבחן ייבדקו כל נושאי הלימוד לרבות: הכרות עם חלקי הרכב, דיני תעבורה, התנהלות נכונה בנהיגה, נגישות ועזרה ראשונה. בסיום המבחן ועם קבלת הרישיון יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה.

לבחור את הקורס במקום הנכון

ישנם שיקולים שונים בבחירת קורס אוטובוס זעיר ציבורי. בין היתר יש לבחון את מיקום הלימודים שצריך להיות נגיש ונוח למועמד. יש לבדוק מהן העלויות והאם המכללה מסייעת למועמדים למצוא עבודה בסיום הלימודים. מכללת גלגלים מציעה למשתתפים את כל המידע הנחוץ לצורך קבלת הרישיון ועבודה בתחום.

המכללה מציעה מלגות ותנאי תשלום נוחים שמאפשרים לכולם להצטרף ולרכוש מקצוע בעל דרישה גבוהה בשוק העבודה. הליווי אינו מסתיים עם המבחן אלא ממשיך, אם המשתתפים מעוניינים בכך והמכללה ממשיכה לכוון ולהפעיל קשרים עבור הבוגרים כדי שיוכלו למצוא עבודה במהירות.