כל המידע על טופס ירוק

על מנת להוציא רישיון נהיגה יש להוציא טופס ירוק. הסיבה היחידה שטופס זה קיבל את שמו היא שצבעו הוא ירוק והוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך, עד שיהיה לכם רישיון ביד. 

הוצאת טופס ירוק

את הטופס הירוק אפשר לקבל בכל חנות אופטיקה המורשית לספקו על ידי משרד התחבורה. על מנת לקבל את הטופס יהיה עליכם להגיע בעצמכם (כלומר לא תוכלו לשלוח אף אחד במקומכם) אל חנות האופטיקה עם תעודה מזהה.

במעמד קבלת הטופס תתבקשו להצטלם. התמונה הנוכחית תלווה אתכם הלאה והיא זו שתופיע על רישיון הנהיגה שלכם בסופו של דבר. השלב הבא הוא ביצוע בדיקת ראיה כאשר תוכלו לבצע אותה בחנות בה הוצאתם את הטופס או לפנות איתו לכל אופטומטריסט מורשה שתבחרו.

לרוב, ישנה עלות לבדיקת העיניים ומומלץ לבדוק מול החנות מהן העלויות. בדיקת הראייה תקבע אם אתם זקוקים למשקפיים או עדשות כדי לנהוג. אם ימצא כי עליכם להרכיב משקפיים, הדבר יופיע בעתיד על גבי רישיון הנהיגה שלכם.

בדיקת רופא

לאחר בדיקת העיניים יש לבצע בדיקת רופא. הבדיקה מתבצעת על ידי רופא משפחה, היא בדיקה כללית ובסיומה הרופא חותם כי אתם רשאים ללמוד נהיגה (או שיקבע כי עליכם לפנות לוועדה מתאימה). חיילים יוכלו לפנות אל הרופא הצבאי ביחידה או לחילופין, להגיע לבדיקה בקצין העיר. 

כדאי לדעת כי הטופס תקף למשך שלוש שנים מיום ביצוע הבדיקות הרפואיות. אם בתקופה זו לא סיימתם את ההליך ולא קיבלתם רישיון, יהיה עליכם להוציא את הטופס הירוק מחדש ולבצע בדיקת עיניים ובדיקה רפואית מחדש.

קבלת אישור ממשרד הרישוי

השלב הבא הוא קבלת אישור ממשרד הרישוי. האישור הוא למעשה חתימה על גבי הטופס הירוק ואיתו תוכלו להתחיל ללמוד נהיגה, לגשת למבחן התיאוריה וכמובן למבחן המעשי. לאורך כל הדרך יהיה עליכם להציג את הטופס כך שתרצו לשמור עליו ולא להתייחס לפרטים בקלות ראש.

לפעמים, הוצאת טופס ירוק יכולה להישמע מורכבת וזאת כיוון שזה טופס ייחודי הנדרש רק לתהליך הוצאת רישיון הנהיגה. אין צורך לחשוש מההליך ולצד זאת לא מומלץ להתמהמה. ברגע שהחלטתם להוציא רישיון, כדאי להוציא את הטופס במהירות ולדעת שאתם יכולים לצאת לדרך.

עלויות הוצא טופס ירוק

הוצאת טופס ירוק אינה כרוכה בתשלום. אתם יכולים לקבלו בכל חנות אופטיקה מורשת בחינם וללא התחייבות לבצע את בדיקת העיניים במקום.